محل تبلیغات شما

نیاز جنسی در انسان جزء یکی از نیازهای حیاتی است. اهمیت نیاز جنسی به مانند نیاز به آب، غذا و اکسیژن میباشد و تفاوت آن با بقیه نیازها این است که عدم تامین نیاز جنسی حیات انسان را به خطر نمیاندازد، بلکه فقط آرامش او را از بین میبرد. یک انسان سالم و بدون مشکل معمولا سه الی چهار بار به روابط جنسی نیاز دارد که این موضوع بسته به میزان سن، تغذیه، آرامش و میزان علاقه بین زوجین تا حدودی متغیر میباشد. اهمیت تامین نیاز جنسی برای مردان به مانند اهمیت صحبت کردن برای ن میباشد و مردها معمولا تحمل کمتری نسبت به ن دارند.

 

تحقیقات نشان داده است که بیشترین میزان ارتباطات پنهان معمولا در دوران بارداری همسر اتفاق میافتد که این موضوع خود نشان‌دهنده رابطه بین محدودیت جنسی و تمایل به روابط پنهان میباشد، چون در این دوران امکان برقراری رابطه جنسی بین زن و مرد وجود ندارد و زوجین در محدودیت قرار میگیرند. اگر مرد دچار مشکل روحی و روانی خاصی نباشد و رابطه‌اش هم با همسرش صمیمانه باشد، تقریبا همیشه برای روابط جنسی آمادگی دارد. اهمیت تامین روابط جنسی در حریم خانواده به حدی است که همه روان‌شناسان اصلاح روابط جنسی بین زوجین را به عنوان نقطه کانونی و محور حل اختلافات خانوادگی میدانند. لحظه برقراری روابط جنسی بین دو زوج به عنوان یکی از لحظات طلایی زندگی انسان محسوب میشود و هر دو زوج باید سعی کنند به این لحظات طلایی کیفیت و کمیت بیشتری بدهند.

 

آن همه روایات و احادیث که توسط ائمه و پیشوایان اسلام در مورد پوشیدن بهترین لباس و معطر کردن خود با بهترین خوشبوکننده‌ها وجود دارد، نشان‌دهنده اهمیتی است که روابط جنسی در حل مشکلات خانوادگی دارند. متاسفانه به علت فقر آموزش‌های رسمی و از طرف دیگر حجب و حیای افراطی در جامعه ما، میزان اطلاعات برخی زوجین در مورد مسائل جنسی بسیار پایین است و حتی جهت سوال پرسیدن در مورد این موضوع نیز احساس شرم و حیا میکنند. آن‌چه که به این قسمت از مقاله مربوط میشود، بحث تغییر در میزان تمایلات جنسی است. به خوبی میدانید که یک مرد سالم اگر مشکل فکری خاصی نداشته باشد، با همسرش نیز روابط صمیمانه داشته باشد، همیشه برای روابط جنسی با همسرش آمادگی دارد. حال هرگونه بیمیلی و عدم تمایل مردها به روابط جنسی باید به عنوان یک هشدار در نظر گرفته شود. معمولا یک زن هشیار و دانا از کیفیت روابط جنسی همسرش میتواند متوجه تغییر شود.

 

میزان تغذیه، ساعات کار، استرس فکری و… چند عامل موثر بر میزان روابط جنسی میباشند، اما دو عامل تاثیر بسیار زیادی بر میزان روابط جنسی دارند که عبارتند از:

 

1- اعتیاد به مواد مخدر

 

2- درگیر شدن در روابط پنهان.

اعتیاد به مواد مخدر کندکننده مانند تریاک و مشتقات آن در درجه اول باعث تاخیر در انزال جنسی و به تدریج کم کردن تمایلات جنسی و نهایتا از بین بردن کامل میل جنسی میشود. متاسفانه به علت تاثیری که مواد مخدر در تاخیر انزال دارند، برخی از افرادی که دچار زود انزالی هستند، از آن به عنوان یک راه‌حل درمانی استفاده میکنند. اما غافل از این هستند که مواد مخدر اگر چه در ابتدا باعث تاخیر در انزال میشوند، اما به تدریج باعث از بین رفتن کامل تمایلات جنسی میشوند. افرادی که به مواد مخدر وابستگی شدید دارند، تمایلات جنسی خود را به طور کامل از دست میدهند و بعد از مدتی هیچ‌گونه میل جنسی و تمایلی به طرف جنش مخالف ندارند. لذا اگر تغییری در میزان تمایلات جنسی همسر خود مشاهده کردید، اگر چنانچه هیچ یک از عوامل ذکرشده وجود نداشته باشد، میتواند نشانه‌ای از گرایش به طرف مواد مخدر باشد. (نوروفیدبک به عنوان درمان مکمل در درمان اعتیاد توصیه می شود.)

 

عامل دوم میتواند نشانه‌ای از درگیر شدن در روابط پنهان باشد. افرادی که به عنوان یک شخص سوم وارد زندگی مشترک یک زوج میشوند، اکثرا از نقاط ضعف مردها آگاهی کامل دارند. بیشترین هدف این افراد این است که زمینه روابط جنسی متنوع را برای یک مرد برقرار میکنند. و از طرف دیگر چون معمولا میدانند که مردها از گله و شکایت و غرزدن هم گریزان میباشند، این رفتارها را به هیچ وجه انجام نمیدهند. لذا چون شرایط روابط جنسی جذاب‌تری را برای مردها فراهم میکنند، به تدریج از میزان تمایل یک مرد از همسرش کمتر میشود و به طرف روابط پنهانی بیشتر میشود. هر قدر میزان روابط جنسی مردها در بیرون از خانه بیشتر شود، از میزان روابط جنسی آنها در داخل کاسته میشود و به همین دلیل در میزان تمایلات جنسی به عنوان یک علامت هشدار در نظر گرفته میشود.

 

وقتی که یک مرد با خانم دیگری در ارتباط قرار میگیرد، معمولا ویژگیهای ظاهری و شخصیتی همسرش را با او مقایسه میکند و به دنبال مقایسه شروع به انتقاد از همسر خود میکند. تجربیات نشان داده است که در زندگی شویی ظاهر معمولا تحت تاثیر میزان عشق و علاقه قرار میگیرد. یعنی اگر میزان عشق و علاقه بین دو زوج زیاد باشد، ویژگیهای ظاهری هم زیبا و دوست‌داشتنی به نظر میرسند، اما با کاهش یافتن میزان عشق و علاقه، نواقص و کاستیها هم بیشتر نمایان میشوند. اولیه نتیجه انتخاب همسر دوم کاهش میزان عشق و علاقه به همسر اول میباشد. و با کاهش عشق و علاقه، انتقادها و شکایت‌ها شروع میشوند. البته لازم به ذکر است که این نشانه نیز مانند نشانه‌های قبلی میتواند دلایل متعددی داشته باشد. برای مثال افزایش استرس و گرفتاریهای شغلی، رفتار و گفتار اعضای خانواده از جمله مادر و خواهر و… میتواند از عوامل افزایش‌دهنده انتقادها و شکایت‌ها میباشد. اما آن‌چه به مبحث مقاله ما مربوط میشود، این است که هرگونه افزایش در این رفتار را باید جدی بگیرید و در جهت شناسایی عوامل به وجود آورنده آن اقدام نمایید. یکی از عکس‌العمل‌های بسیار نامناسب خانم‌ها در چنین مواردی این است که اقدام به مقابله به مثل میکنند. یعنی به جای این‌که در صدد شناسایی عوامل به وجود آورنده چنین رفتاری در شوهر خود باشند، رفتار تلافیجویانه را شروع میکنند و به انتقاد از شوهر خود مشغول میشوند. همه ما به حکم انسان بودنمان دارای نواقص و کاستیهایی هستیم و پیدا کردن ایراد و اشکال کار بسیار آسان و راحتی است، اما انجام این کار بیشتر شبیه ریختن بنزین بر روی آتش میباشد، یعنی شدت میزان اختلاف را افزایش میدهد، اما رفتار درست و منطقی این است که در چنین مواردی با پذیرفتن انتقادهای خود، در مقابل نکته‌های مثبت شوهرتان را به او یادآوری نمایید. شاید انجام این رفتار مشکل باشد، اما اجرای آن باعث میشود که همسر شما شدیدا دچار احساس گناه میشود و از روابط پنهانی که در آن درگیر شده، دوری مینماید.

 

یکی دیگر از مسائلی که مورد توجه قرار میگیرد، کاهش میزان تمرکز حواس است. این کاهش یکی از نشانه‌هایی است که معمولا افرادی که درگیر روابط پنهان میشوند، آن را دارا میباشند. البته لازم به ذکر است که این نشانه نیز مانند نشانه‌های قبلی صرفا به این دلیل نمیباشد و هرگونه کاهش میزان تمرکز حواس را نمیتوانیم به حساب درگیر شدن در روابط پنهان بدانیم. مشکلات مالی، درگیر شدن با سرپرست و همکاران، درگیر شدن با زیردستان، عدم پیشرفت برنامه‌های کاری، نداشتن امید به آینده و هزاران مورد دیگر همه جزء عوامل کاهش میزان تمرکز حواس میباشند و یکی از عوامل آن نیز به موضوع مورد بحث مربوط میشود و به عنوان یک نشانه و علامت هشداردهنده باید به آن توجه داشته باشیم. همه افرادی که درگیر روابط پنهانی با فرد دیگری میشوند، دچار استرس میشوند. ترس از فاش شدن موضوع نزد همسر و فرزندان، پدر و مادر و اعضای خانواده و در بین دوستان و همکاران همه جزء عواملی هستند که باعث افزایش میزان استرس این افراد میشوند. وقتی که میزان استرس از حد مشخصی فراتر برود، معمولا تمرکز حواس فرد را مختل میکند. لذا باید توجه داشته باشیم که عدم تمرکز حواس برای مدت طولانی نیاز به بررسی و علت‌شناسی دارد و معمولا باید به عنوان یک نشانه هشداردهنده به آن نگریسته شود.

 

همه افراد معمولا هزینه‌های زندگی خود را بر مبنای میزان درآمدهایشان تنظیم میکنند. به غیر از برخی وقایع پیش‌بینی نشده و هزینه‌های غیرمنتظره که البته دلیلی ندارد که مرد بخواهد آنها را از همسرش پنهان کند، سایر افزایش هزینه‌ها اگر به مدت طولانی تکرار شود، باید مورد بررسی و دقت قرار گیرند.

 

هیچ نوع روابط پنهانی خالی از هزینه‌ها نمیباشد. موارد بسیار نادر و استثنایی وجود دارند که زن و مرد به علت علاقه‌ای که به یکدیگر دارند، صرفا به جهت رسیدن به آرامش روانی به طرف همدیگر جذب میشوند و متحمل هیچ نوع هزینه‌ای هم نمیشوند. اگر از این موارد استثنایی بگذریم، هرگونه روابط بین زن و مرد برای آنها هزینه‌بر میباشد. مردها به طور ذاتی تمایل دارند که به هر نحوی به زن‌ها کمک کنند و معمولا از انجام این کمک احساس لذت میکنند. یکی از روش‌های کمک کردن، کادوها، هدایا و کمک‌های نقدی میباشند. لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد همین صفت کمک‌کنندگی مردها زمینه ارتباط آنها با یک زن به وجود آورده است. تاکنون چندین مورد مراجعه داشته‌ایم که بین دو نفر در ابتدا هیچ علاقه و قصد و منظور خاصی وجود نداشته است، بلکه به علت مشکلاتی که برای یک خانم بدون سرپرست به وجود آمده بود، یک مرد صرفا به قصد کمک کردن که یک امر انسان‌دوستانه است، به او نزدیک شده بود و همین عامل زمینه نزدیک شدن روابط و به وجود آمدن مسائل بعدی را فراهم کرده بود.

 

اما آن‌چه که به موضوع بحث ما مروبط میشود و خانم‌ها باید به آن توجه داشته باشند، این است که هر نوع تغییری در نحوه هزینه کردن درآمدها باید با اطلاع همسر باشد. خانم‌های محترم باید توجه داشته باشند که یک مرد متاهل در هر سن و سالی که باشد، به برخی تفریحات نیاز دارد. همنشینی و رفت و آمد یک مرد با دوستان و همکاران و انجام تفریحات سالم جزء نیازهای یک مرد میباشد. خانم خانه باید از این همنشینی و رفت و آمد و نوع تفریحات آنها باخبر باشد، اما در عین حال هیچ‌گونه مخالفتی نیز با آنها نداشته باشد. هر قدر زن بخواهد در این زمینه سخت‌گیریهای بیشتری انجام دهد، به همان اندازه میزان مخفیکاریهای مرد بیشتر میشود. اما به همین ترتیب مرد نیز باید به طور کامل همسرش را در جریان تفریحات سالم خود با دوستان و همکارانش بگذارد و همچنین از میزان هزینه‌هایی که برای تفریحات شخصی خود انجام میدهد، او را باخبر نماید. افزایش هزینه‌های زندگی به‌ویژه هزینه‌هایی که مرد حاضر نیست در مورد آنها به طور شفاف و روشن توضیح دهد، یکی از نشانه‌های هشداردهنده میباشد که باید در مورد آنها دقت بیشتری انجام شود.

 

تغییر در میزان تمایلات جنسی

 

روابط پنهانی معمولا روابط ناپایدار و زودگذر میباشند. اکثر این روابط بعد از مدت کوتاهی به پایان میرسد و طرفین از هم جدا میشوند و به سراغ فرد دیگری میروند، اما آنجه که به بر جای میماند، عوارض روحی و روانی ناشی از این جداشدن‌ها میباشد. قطع هر نوع رابطه‌ای اگرچه مدت آن نیز کوتاه باشد، باعث به وجود آمدن اختلالات خلقی و بعضا افسردگیهای کوتاه‌مدت میشود. افرادی که درگیر روابط پنهان میباشند، در اکثر موارد دارای خلق ناپایدار میباشند، به عبارت دیگر رفتار آنها در بیشتر موارد غیر قابل پیش‌بینی میباشند. در بعضی روزها بسیار شاد و سرحال و خوش‌اخلاق هستند، اما در روزهای دیگر بسیار بیحوصله، تندخو و عصبانی میباشند. بنابراین تغییرات ناپایدار خلقی که دارای علت مشخصی نباشند، به عنوان یکی از نشانه‌های هشداردهنده محسوب میشوند و خانم‌ها باید نسبت به آنها هشیاری بیشتری داشته باشند.

 

همه انسان‌ها نیاز دارند که در طول یک هفته چند ساعت تنها باشند، چند ساعت تنهایی علاوه بر این‌که به انسان آرامش میدهد، باعث میشود که فرد بتواند در یک تفکر عمیق فکری فرو رفته و نقاط مثبت و منفی خود را شناسایی نموده و در جهت تقویت ویژگیهای مثبت خود گام بردارد. اما این ویژگی نیز مانند سایر ویژگیهای شخصیتی انسان باید در حد اعتدال باشد. از حد اعتدال ممکن است دارای علت‌هایی باشد که این علت‌ها باید شناخته شوند. افرادی که درگیر روابط پنهان هستند، معمولا گرایش زیادی به تنها ماندن در منزل دارند. شاید منزل یکی از امن‌ترین مکان‌هایی باشد که فرد بتواند در آن آزادانه با هر فردی هر نوع مکالمه‌ای داشته باشد. به همین دلیل افرادی که همسر دوم انتخاب کرده‌اند و با او در رابطه هستند، از هر فرصت و شرایطی استفاده میکنند تا بتوانند در منزل آنها باشند. اصرار برای تنها ماندن در منزل نشانه مشترک افرادی که درگیر اعتیاد هستند و افرادی که درگیر روابط پنهان شده‌اند میباشد.مشاوره جنسی

منبع: مرکز مشاوره ستاره ایرانیان : مرکز مشاوره خانواده - تغییر در میزان تمایلات جنسی


خانواده سبز فردا جنسی ,روابط ,میزان ,یک ,مرد ,معمولا ,روابط جنسی ,است که ,افرادی که ,به عنوان ,یکی از ,درگیر روابط پنهان ,کاهش میزان تمرکز ,توجه داشته باشیممنبع

چگونگی مشاوره پیش از ازدواج برای ازدواج موفق

مدیریت کردن فشار و آسیب یک رابطه

اهمیت حضور کودکان و خانواده هنگام غذا خوردن

ازدواج فامیلی انتخابی پراشتباه

اختلافات زناشویی

راهکارهای مبارزه با خجالتی بودن

تغییر در میزان تمایلات جنسی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تخفیف ویژه فقط برای امروز Lisaxuxlop007 paikka خبر شیده کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. خرید انواع لوازم یدکی لودر چاپخانه ی ایران زمین بهترین ها بهار مهدی صالحی هستم برنامه نویس مقیم مالزی دانلود بازی و برنامه