محل تبلیغات شما

اعتماد به نفس پایین در افراد موجب خجالتی بودن و کمرویی آن ها در جمع می شود ، در صورتی که به موقع درمان نشود عواقب ناخوشایندی را به همراه خواهد داشت . اکثر افراد خجالتی در ذهن خود به این فکر می کنند اگر در جمع صحبت کنند ، مورد تمسخر افراد جمع قرار می گیرند و یا کسی به حرف های آن ها توجهی نمی کند . خجالتی بودن یکی از صفات شخصیتی در افراد می باشد و در صورتی که به موقع درمان آن صورت نگیرد ، اعتماد به نفس را به شدت کاهش داده و عواقب بدی را برای فرد خجالتی به همراه خواهد داشت .

علل خجالتی بودن در افراد

آیا خجالتی بودن نوعی اختلال می باشد؟ خجالتی بودن زمانی اختلال محسوب می شود که مانع پیشرفت افراد و ناراضی بودن آن ها می شود .اما در برخی از کشورهای شرقی و حتی در جامعه ما درجاتی از خجالتی بودن پسندیده بوده به عنوان مثال در جوامع غربی تماس مستقیم چشمی عادی است اما در جوامع شرقی نوعی بی ادبی محسوب می شود و البته با توجه به فرهنگ مختلف جوامع متفاوت خواهد بود.مشکلاتی که رابطه مستقیم با خجالتی بودن افراد دارد و هریک از آن ها می تواند خجالت در افراد را ایجاد کند شامل عدم اعتماد به نفس ، ترس از رو به روشدن با مردم ، کمال گرایی ، احساس ناتوانی ، نداشتن مهارت های اجتماعی ، افکار منفی درونی همگی از عوامل خجالتی بودن افراد می باشند.

 

عدم اعتماد به نفس در افراد زمینه مناسبی برای خجالت کشیدن آن ها در جمع می شود و مغز را وادار به محافظت افراد با استفاده از خجالت کشیدن می کند . روانشناسان در اولین جلسه با افراد خجالتی این سوال را از آن ها می پرسند چرا خجالت زده هستی و چرا اعتماد به نفس پایینی داری؟ احساس ناتوانی از انجام کاری در افراد دلیل دیگری است که می تواند باعث خجالت زدگی در افراد شود .افراد در این حالت احساس بی ارزش بودن دارند و تمایل زیادی به برقراری ارتباط و صحبت کردن با آن ها در مورد مسائل مختلف ندارند . از دیگر عوامل خجالتی بودن افراد کمال گرایی است . بدین گونه که افراد از خود انتظار دارند همه کارها را در حد کمال انجام دهند و همین امر منجر به کمرویی و کم صحبتی آن ها و درنتیجه خجالتی بودن آن ها می شود .

 

زمانی که فرد مهارت اجتماعی مناسبی را نداشته باشد، خود را دربرابر دیگران سرکوب می کند و امکان دارد دچار اشتباهات متداول شود . برای از بین بردن خجالت زدنی در خود بهتر است مهارت های اجتماعی در خود را بهبود ببخشید . هرگونه افکار منع کننده می تواند احساس خجالتی بودن را در افراد افزایش دهد و باعث سرکوب و خودسانسوری در برابر دیگران شود .خانواده ناکارآمد و گذشته ناخوشایند و مشکلاتی از این قبیل ترس از ارتباط برقرار کردن با دیگران و صمیمی شدن با آن ها را در افراد خجالتی افزایش می دهد .

 

خجالتی بودن

راهکارمناسب جهت رفع خجالتی بودن و کمرویی افراد

زمانی که افراد متوجه می شوند ریشه خجالتی بودن و احساس کمرویی در خود چیست ، راه مقابله با آن روشن شده و خجالت افراد که تنها یک نشانه ای از علت آن است از بین خواهد رفت . بهترین روش برای پایان دادن به اختلال روانشناختی خجالتی بود در افراد ، تغییر دادن راهکارهای گذشته ذهنی خود در زمان رویارویی با مسائل و استفاده از راهکارهای مناسب برای رسیدن به هدف مورد نظر خود . تکنیک های مختلفی به شما عزیزان کمک می کند که احساس خجالت زدگی در خود را از بین ببرید واعتماد به نفس بیش تری را داشته باشید .

 

روش های مطمئن برای غلبه بر خجالتی بودن

خجالت خود را به زبان نیاورید،کسانی که در کنار شما هستند در صورتی که فرصتی برای متوجه شدن حالت شما نداشته باشند، فکرش را نخواهند کرد که شما خجالت زده شده اید.زمانی که گونه هایتان به دلیل خجالت زدگی سرخ شدند، اجازه دهید تصویری ثابت از شما در ذهن باقی بماند و همیشه بگویید من همیشه سرخ می شوم .با ملایمت در برابر دیگران که خجالتی بودن شما را به رختان می کشند، رفتار کنید. لحن عادی داشته باشید.

 

نکات مهم از بین بردن احساس خجالت

خود را به هیچ وجه به عنوان فرد خجالتی خطاب نکنید ، نگذارید بر روی شما برچسبی قرارگیرد و با القاب مختلف در جمع شناخته شده باشید . خود را در جمع ترور شخصیتی نکنید ، در واقع در بسیاری از موارد خود ما هستیم که بدترین دشمن در جمع هستیم. به اون حس درونی که منتقد شماست اجازه ندهید به شما توهین کند و با قدرت صحبت خود را در جمع ادامه دهید . برای کسب اطلاعات بیش تر و مشاوره با کارشناسان و مشاوره خانواده و مشاوره تلفنی کوک و نوجوان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .

منبع: تالار وانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج خانواده تحصیلی همیاری ایران - راهکارهای مبارزه با خجالتی بودن


خانواده سبز فردا خجالتی ,افراد ,، ,خجالت ,ها ,جمع ,خجالتی بودن ,آن ها ,در افراد ,خود را ,در جمعمنبع

چگونگی مشاوره پیش از ازدواج برای ازدواج موفق

مدیریت کردن فشار و آسیب یک رابطه

اهمیت حضور کودکان و خانواده هنگام غذا خوردن

ازدواج فامیلی انتخابی پراشتباه

اختلافات زناشویی

راهکارهای مبارزه با خجالتی بودن

تغییر در میزان تمایلات جنسی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
آدرس جدید مای دراما آی تو نیوز پارکت خرید و فروش انواع نهال | نهال میوه و گردو انجمن کامپیوتر یوروآنلاین دانلود آهنگ جدید دانلود اهنگ جدید ورزش 712 ورزشی دانلود موزیک 96